هدف تاریخ سریال تاریخی سریالی محدودیت

هدف: تاریخ سریال تاریخی سریالی محدودیت تلویزیون فریدون جیرانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی توقف وصول مطالبات بانکی ، شرط پرداخت وام‌های خاص به زلزله‌زدگان

در جریان زلزله اخیر مناطق غربی کشور و دستورهایی که تاکنون جهت حمایت بانک‌ها در حوزه تسهیلات به آسیب دیدگان صادر شده، فعلا تصمیم جمعی در این رابطه وجود نداشته و

توقف وصول مطالبات بانکی ، شرط پرداخت وام‌های خاص به زلزله‌زدگان

شرط پرداخت وام های خاص به زلزله زدگان/ توقف وصول مطالبات بانکی

عبارات مهم : زلزله

در جریان زلزله اخیر مناطق غربی کشور و دستورهایی که تاکنون جهت حمایت بانک ها در حوزه تسهیلات به آسیب دیدگان صادر شده، فعلا تصمیم جمعی در این رابطه وجود نداشته و هرگونه پرداختی منوط به همکاری دولت جهت تامین یارانه سود خواهد بود. با این حال بانک ها تا عادی نشدن شرایط آسیب دیدگان مجاز به پیگیری جهت وصول مطالبات خود از آنها نیستند.

به گزارش ایسنا، در زلزله اخیر مناطق غربی کشور در کنار امداد رسانی و کمک رسانی که از شرکت های ذیربط انجام می شود، اعطای تسهیلات جهت بازسازی مناطق زلزله زده و محل مسکونی هموطنان نیز از اهمیت خاص ای برخوردار هست، موضوعی که در روز گذشته از سوی وزیر اقتصاد نیز به شبکه بانکی تاکید شد.

توقف وصول مطالبات بانکی ، شرط پرداخت وام‌های خاص به زلزله‌زدگان

کرباسیان طی نامه ای خطاب به معاون امور بانکی و بیمه ای خود اعلام کرد که با همکاری بیمه مرکزی، بانک ها، بیمه های دولتی و نیمه دولتی ضمن تشکیل کمیته پیگیری و پیگیری نسبت به تسریع در ارائه خدمات و اعطای تسهیلات مورد نیاز به اسیب دیدگان سریعا اقدام کنند.

وی همچنین تاکید کرد که بانک های عامل مشمول این دستور مکلفند در خصوص افراد و شرکت هایی که در این اتفاق دچار ضایعه جانی و یا خسارت مالی شده است اند تا بازگشت به حالت عادی نسبت به هرگونه اقدام پیگیری جهت وصول مطالبات و یا موارد مشابه دستور توقف را صادر کنند. بنابراین با این دستور وزیر اقتصاد آسیب دیدگان مناطق زلزله زده تا هنگامی که که شرایط عادی آنها مهیا نشده این امکان را دارند که پرداخت مطالبات را با تاخیر انجام دهند.

در جریان زلزله اخیر مناطق غربی کشور و دستورهایی که تاکنون جهت حمایت بانک‌ها در حوزه تسهیلات به آسیب دیدگان صادر شده، فعلا تصمیم جمعی در این رابطه وجود نداشته و

اما این که قرار باشد تسهیلاتی از سوی شبکه بانکی جهت کمک به زلزله زدگان و بازسازی محل مسکونی آنها در نظر گرفته شود، موضوعی است که فعلا در این رابطه هیچ تصمیم جمعی گرفته نشده است.

آن طور که جمشیدی – دبیر کانون بانک های شخصی – در این باره به ایسنا توضیح داده فعلا بانک ها هر کدام براساس میل به و امکانات خود جهت کمک به زلزله زدگان وارد شده است اند و تلاش بر این بود تا بتوان خدمات بانکی را در این مناطق در روال معمول انجام داد و دچار قطعی و یا مشکلی نباشد.

وی البته راجع به این که تسهیلات خاص ای در قالب یک طرح جهت مناطق زلزله زده از سوی شبکه بانکی پرداخت شود اینگونه توضیح داده که چنین طرحی نیازمند بررسی و البته تصویب مواردی در هیات دولت هست، آیا که دراین شرایط باید جهت پرداخت تسهیلات با سود مناسب از سوی دولت یارانه ای در نظر گرفته شود تا بانک ها بتوانند وام هایی با سودهای به صرفه و کمتر از قیمت های فعلی در شبکه بانکی را به مشمولین اعطا کنند.

توقف وصول مطالبات بانکی ، شرط پرداخت وام‌های خاص به زلزله‌زدگان

با این حال طی دیروز و امروز بعضی بانک ها جهت کمک به مناطق زلزله زده اعلام آمادگی کرده اند، به طوری که بانک سپه اعلام کرد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان جهت بازسازی مناطق مسکونی در نظر گرفته است و یا بانک ملی امکانات پزشکی و بیمارستان خود را در اختیار زلزله زدگان قرار داده هست. همچنین بانک قرض الحسنه مهر کشور عزیزمان ایران نیز اعلام کرد که همکاری در بازسازی مناطق زلزله زده و دریافت کمک های نقدی مردم از طریق حساب های جمعیت هلال احمر نزد این بانک در دستور کار قرار دارد. همچنین بانک پارسیان نیز اعلام کرده که ۲۰۰ میلیارد تومان جهت کمک به این مناطق در نظر گرفته هست. پست بانک نیز از پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به زلزله دیدگان استان کرمانشاه خبر داده هست. از سوی دیگر بانک سینا اعلام کرده که کمک های نقدی و کالایی خود را به مناطق زلزله زده ارسال کرده است.

واژه های کلیدی: زلزله | تسهیلات | اعلام آمادگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs